Euphorica

Historie kapely Euphorica

 Kapela Euphorica vznikla v roce 2007. Její členové hráli již v předešlých letech nejen ve středověkých kapelách. Bubenice a zpěvačka Eva Žídková a zpěvačka a hráčka na cistru  Iva Šářecová  byly několik let součástí profesionální středověké kapely Psalteria. K dalším zkušeným hudebníkům patří profesionální flétnistka Markéta Stivínová, která hraje i jako sólová flétnistka škálu od jazzu po klasiku. Perkusionista David Deutscha sbíral zkušenosti v Divadle V Dlouhé a velký vliv na něj má flamenco a folk s tradičními příměsi různých jižních národů. Klarinetistka Kateřina Bartošová prošla zkušeností na hudební škole, kde se věnovala tradičním i netradičním stylům hry na dechové nástroje.

Někteří členové kapely také spolupracovali se známou německou dobovou kapelou  Corvus Corax na hudební show  Cantus Buranus , se kterou navštívili například německý Berlín, Hamburg Wacken open air festival a Nizozemí. Zahraniční host  Phaedro  hrál v kapele Potentia Animi a v tomto čase se věnuje kapele In Validus a vlastní kapele Phaedro’s funeral.

Nabídka „world music“

Vystoupení zahrnuje písně z celé Evropy, lidové písně z České republiky, tradiční písně z Makedonie, Bulharska, ale i Itálie a Španělska. Euphorica vystupuje většinou v červenočerných kostýmech, které používá na hudební festivaly a koncerty. Na koncertech preferujeme plné ozvučení.

Nabídka „Dobová hudba“

Vystoupení přináší dobové písně z Evropy. Euphorica se zaměřuje zejména na jižní Evropu, písně španělské, sefardské, ale i středoevropské a latinské. Kapela vystupuje v dobových kostýmech ve stylu gotika, renesance, kejklířské šaty, které je možné objednat si s programem. Akustická i zvučená verze.

Zaměření koncertů:

Program pro hudební festivaly, koncerty pro veřejnost, velké hudební projekty a všude tam, kde se naše muzika bude líbit posluchačům. Délka vystoupení dle dohody.

Zaměření programu:

 

Program vhodný na městské slavnosti, dobové trhy, muzejní noci, soukromé párty, hotelové rauty, a všude tam, kde se hodí dobová hudba v kostýmech. Délka vystoupení dle dohody.

Neváhejte nás kontaktovat

ROMAN HÁDL
Tel: +420 608 979 798 
Email: info@romanhadl.cz