Helena Zeťová

Narodila se 7.11.1980 ve Valašském Meziříčí. V Beskydech prožila své dětství a jako správná horalka usoudila již v patnácti letech, že je zralá na osamostatnění a odchází z domova za svou životní láskou – muzikou. V letech 1996-1998 koncertuje s rockovou kapelou, poté odjíždí do Španělska a na ostrov Lanzarote, kde zpívá s americkou skupinou. Ze Španělska odjíždí na týden zpět do Čech kvůli natáčení pořadu DO-RE-MI a ten osudový týden se prodloužil do dnešních dnů.

Helena Zeťová a Black Milk Poprvé se Helena s Terezami (Černochovou a Kerndlovou) viděly v říjnu 2000 při natáčení pro TV Nova, podruhé o několik měsíců později. Dramaturgický nápad zazpívat si společnou písničku ve speciálním pořadu DO-RE-MI (a byla to I´m So excited od Pointer Sisters) vedl k jejich debutovému albu. Právě po onom DO-RE-MI je oslovil Daniel Hádl, který se stal nakonec i spoluautorem a producentem alba Black Milk, které začalo vznikat v dubnu roku 2001 a vyšlo v červnu 2002.

 

Pilotním singlem a tedy první ochutnávkou z tohoto alba byl singl Modrej dým. Stal se hitem, doslova přes noc, hrálo jej přes 50 rádii (4. místo IFPI - rádia 2002) a držel se na prvních místech většiny rádiových hitparád. Svým pěveckým projevem zaujaly jako host koncertů Heleny Vondráčkové na turné Helena 2002 a také triumfálně excelovaly na Královnách popu v Opeře. V závěru roku převzaly na vyhlašování Českých slavíků oceněni Objev roku 2002. Dobře se vedlo také videoklipu, natočenému ke skladbě Pár nápadů v hitparádě ESO. Přelom roku 2002 a 2003 byl ve znamení velkého počtu vystoupení po cele ČR a se slovenskými posluchači a příznivci, např. prostřednictvím TV Markiza, kde účinkovaly jako zahraniční hosté vyhlášení slovenské obdoby amerických cen Grammy – Andel 2002 nebo v průběhu finálového večera volby Miss Slovensko 2003. 

Velkou zkušenosti bylo pět vyprodaných koncertů ve sportovních halách, kde vystoupily jako předkapela na turné ruského dua TATU vždy před 5-7 tisíci diváky. 

Ocenění Objev roku a nominace na Nejlepší desku roku se Black Milk dostalo od Akademie populární hudby v březnu 2003. Za prodej CD obdržely platinovou desku. V pořadí druhé CD s názvem „Sedmkrát“ vyšlo na konci roku 2003 a ještě před vánocemi získalo ocenění Zlatá deska. I proto se Black Milk rozhodly uspořádat na jaře příštího roku koncertní turné po českých městech. Polovina z osmi koncertů byla vyprodaná a turné mělo velký úspěch. Pomohlo k tomu, že i druhé album dostalo za prodej platinovou desku. Společně s přibývající popularitou a množstvím koncertů a vystoupení dochází ve skupině na konci roku 2004 k rozepřím a členky se dohodnou na ukončení spolupráce k terminu 31.3.2005. Skutečně posledním společným vystoupením je účinkovaní ve finále Miss SR 9.4.2005 v Bratislavě

Po rozpadu skupiny Black Milk v březnu 2005 přerušila Helena koncertování a celý půlrok věnovala přípravě a nahrání své první sólové desky. Ta vyšla v říjnu 2005 pod názvem Ready To Roll. Listopad a prosinec byl ve znamení koncertů a vystoupení s novým sólovým programem. V anketě Česky slavík získává Helena v prosinci 2005 titul Skokan roku. Prvním singlem nového CD se stává skladba Unstoppable (Impossible), která byla podle žebříčku sestavovaného IFPI – Mezinárodní federací hudebního průmyslu na 3. místě v oficiální hitparádě na českých rádiích a zároveň na 1. místě mezi českými interprety. Stejně dobře se dařilo prodeji desky, která figurovala v lednovém žebříčku IFPI na 6 místě. Dohady o tom zda vyrazit na sólové turné, nebo počkat na vydání druhého CD, byly ukončeny nabídkou slovenské skupiny NO Name, která Helenu oslovila a pozvala jako hosta svého turné . Helena tak vyráží se svou doprovodnou kapelou na 12 koncertů v ČR. 

Vyvrcholení proběhlo 2.5.2006 v pražské Sazka aréně. Akademii české populární hudby byla 8.2.2006 nominována na cenu zpěvačka roku 2005. V roce 2008 vydala Helena druhé cd s názvem Crossing bridges a úspěšně vystupovala na všech možných akcích, koncertech, tv pořadech, např. host na turné zpěváka Petra Bendeho, porotce v pořadu Česko Slovenská Superstar, Sportovec Roku, Zrcadlo Tvého Života, Adéla Show, StarDance, aneb když hvězdy tančí, Souboj Hitů, Prominenti, a mnoho dalších.

V současné době připravuje třetí desku, která by měla vyjít v roce 2015.

Neváhejte nás kontaktovat

ROMAN HÁDL
Tel: +420 608 979 798 
Email: info@romanhadl.cz