Olga Lounová

Olga Lounová je česká zpěvačka, herečka a moderátorka. Po zdárném ukončení studia na Pedagogické fakultě v Liberci získala absolutorium na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.

V současné době se Olga věnuje hlavně vystupování s kapelou a herectví v českých muzikálech a televizních seriálech. Olgu proslavila jedna z nejúspěšnějších českých skladeb posledních deseti let "LÁSKA V HOUSCE", kterou nazpívala s Xindlem X a jedna z hlavních rolí - Patricie - v seriálu Ošklivka Katka. Od prosince se objevuje v populárním seriálu České televize – Vyprávěj. 26.4. 2011 vydala svou první studiovou desku ROTUJÍCÍ NEBE a podepsala smlouvu se světovým vydavatelstvím UNIVERSAL. V minulém roce byla několikrát nominována na OBJEV ROKU a skladba Láska v housce na videoklip a skladbu roku.

Ve volném čase věnuje malým sourozencům, jízdě na koni a aktivní účasti na charitativních akcích.

Kapely:Vedle desítek vystoupení na samostatných akcích a profesionálním angažmá na muzikálové scéně se Olga ve své muzikantské historii věnovala několika zásadním skupinám.

Roku 2001 převzala Olga Lounová post zpěvačky v kapele Modré houpačky, se kterou v roce 2002 vydali vlastním nákladem CD s názvem Synkopy s griliášem (zvuk Martin Janský) a zúčastnili se řady nejrůznějších koncertů a akcí (festivalu Zahrada, koncertu Euroregionu Nisa na oslavu vstupu ČR do EU atd.).

Byla frontmankou rockové kapely Calathea, se kterou vystupovala také na festivalech v Chorvatsku a Německu, nebo v Polsku jako předskokanka Maryly Rodowicz.

Založila skupinu Blind Angie, se kterou předskakovala kapele Panik (dříve Nevada Tan).

Nyní má Olga novou skupinu, která vznikla na základě castingové reality show ve spojení s televizí Stream.cz .

Společně vystoupili na koncertech velkých československých kapel Kryštof, No Name, Xindl X i na velkých festivalech Rock for People, Sázava fest, České hrady, Iron fest...

V červenci 2010 vystoupila Olga s kapelou jako předkapela americké zpěvačky Pink, se kterou se i osobně setkala.

Olga hraje na klavír, kytaru a flétnu. Skládá hudbu i texty.

Neváhejte nás kontaktovat

ROMAN HÁDL
Tel: +420 608 979 798 
Email: info@romanhadl.cz